Časté otázky

Nevíte si rady s výběrem závlahového systému? Vypracovali jsme odpovědi na nejčastější dotazy našich klientů.

Jak dlouho mám zavlažovat ?

Doba závlahy závisí od typů postřikovačů na příslušné sekci. U každé sekce může být (a bývá) doba závlahy jiná. Obvyklá délka závlahy je při frekvenci zálivky 3× týdně u rozprašovacích postřikovačů 3–8 min / sekci, u rotačních postřikovačů 10–30 min /sekci, u kapkovacího potrubí 15–45 min / sekci. Vždy ale záleží na konkrétních podmínkách.

Co se stane, dojde-li k výpadku proudu?

Celkem nic, pokud máte v jednotce záložní zdroj. Systém bude pouze po dobu výpadku proudu dočasně blokován a po obnovení dodávky proudu bude zase fungovat jako dříve.

Je třeba závlahový systém zazimovat?

Zazimování je vhodné provádět u všech závlahových systémů bez rozdílu. Žádné samovypouštěcí ventily nebo spádování potrubí nezajistí dokonalou ochranu systému před zamrznutím. I velmi malé množství vody může napáchat velkou škodu a i když třeba nedojde hned ke zjevnému poškození, životnost systému (jakéhokoliv) se může zkrátit.

Zazimování většiny systémů je velice jednoduché a provádí se stlačeným vzduchem.

Mysl je trochu jako zahrada. Když jí nedodáváme výživu a nekultivujeme ji, zaroste plevelem.

Kolik stojí AZS Hunter?

Cena systému je určena mnoha faktory. Nejvíce záleží na velikosti a tvaru zavlažované plochy; čím je plocha členitější, tím více je třeba postřikovačů. Záleží také na zdroji vody. Samozřejmě bude stát více systém, který jedním čerpadlem čerpá vodu z vrtu do jímky a druhým čerpadlem do samotného zavlažovacího systému než systém připojený na vodovodní řád. Cenu systému vztaženou např. na 1 m2zavlažované plochy tedy nelze přesně určit. Velmi orientačně ale počítejte s investicí, která se u běžných zahrad (do 1500m2) rodinných domů pohybuje v rozpětí od cca 30–150 tisíc Kč za kompletní dodávku na klíč. Než si zodpovíte zda je to moc nebo málo, uvědomte si kolik vody a času můžete ušetřit a jaké pohodlí vám takový systém nabídne.

Servis

Naše firma provádí záruční i pozáruční servisPravidelná údržba prodlužuje životnost a spolehlivost vašeho systému.

Záruční doba

Na všechny komponenty závlahového systému, které u nás zakoupíte poskytujeme záruku v délce 24 měsíců od data prodeje.

Proč je závlahový sytém HUNTER dnes nejrozšířenějším závlahových systémem na trhu ?

Firma HUNTER je ve světě jedním z nejuznávanějších výrobců závlahových systémů a přitom současně i jednou z nerychleji rostoucích společností s dnes již téměř 30-ti letou tradicí a to především díky své proslulé kvalitěinovativním řešením a vodu šetřícím technologiím.

Další předností je široký záběr uživatelů, které systém HUNTER oslovuje. Nabízí komponenty pro zahrady rodinných domůparkyveřejná prostranstvíprůmyslové areályozeleněné střechysportovní areályfotbalová hřiště, ale také i pro velmi náročné systémy jako jsou například golfová hřiště.